Podezření na koronavirus se v Budějcích nepotvrdilo

Aktualizováno: úterý 00:11

U turisty z Číny na jihu Čech se nákaza nepotvrdila

Podezření na koronavirus testy nepotvrdily. Muž podle hygieniků trpí běžnou respirační infekcí.

Je velká pravděpodobnost, že turista má chřipku nebo jiné akutní respirační onemocnění. „Ale připouštíme i tohle,”

Druhé podezření na koronavirus měli jihočeští hygienici 24. ledna, ale po vyšetření pacienta nákazu vyloučili.

 

České Budějovice – Případů podezření na koronavirus v České republice přibývá. V pondělí vpodvečer se přidala českobudějovická nemocnice, která prověřuje jednoho pacienta.

Nově přibylo podezření na koronavirus na infekčním oddělení českobudějovické nemocnice. Pacientem je čínský turista.

“Nemocný leží na infekci českobudějovické nemocnice, dostává zdravotní péči, ale nevíme. Ve hře je chřipka, jiné akutní respirační onemocnění, musíme připustit, že je tam určité riziko i této infekce, je to možnost. V tuto chvíli nemáme výsledek, čekáme, zda se nepotvrdí chřipka nebo jiný respirační původce,” řekla ředitelka českobudějovické hygienické stanice Květoslava Kotrbová.

Výsledky by měly být v úterý.

Čínský turista přijel do země 26. ledna. Jel z Budapešti, přes Bratislavu, do Vídně, Hallstattu, potom do jižních Čech. Na infekčním oddělení českobudějovické nemocnice je od pondělního rána.

“Je izolovaný. Volali nám z hotelu, kde byl ubytovaný. My to máme domluvené tak, že záchranka k tomu případu vyjíždí, když je to čínský turista, který u nás za posledních 14 dní a méně onemocní. Pacienta odveze na infekční oddělení,” řekla ředitelka.

Dodala, že je velká pravděpodobnost, že turista má chřipku nebo jiné akutní respirační onemocnění. “Ale připouštíme i tohle,” řekla Kotrbová. Druhé podezření na koronavirus měli jihočeští hygienici 24. ledna, ale po vyšetření pacienta nákazu vyloučili.

zdroj: novinky.cz

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x