Podzimní deratizace v Budějcích začala

Od pondělí 14. 9. 2020 byla zahájena pravidelná podzimní etapa speciální ochranné deratizace, která plynule navazuje na mimořádnou letní etapu.

 

Prostřednictvím odborné firmy Pařez spol. s r. o. budou deratizační práce probíhat v jednotlivých částech města, a to podle harmonogramu až do konce listopadu.

foto: www.c-budejovice.cz

„V rámci činnosti budou ošetřena veřejná prostranství a pozemky ve vlastnictví města, na které bude položeno okolo 300 kg návnady. Souběžně s deratizací veřejných prostranství bude vždy v dané části města prováděno i hudební hlodavců v kanalizačním řadu. Na celý deratizační průběh dohlíží odbor správy veřejných statků, který rovněž předává odborné firmě aktuální zjištění, a jemuž mohou občané adresovat podněty nebo upozornění na problémová místa s výskytem hlodavců,“ přiblížil plánované úkony náměstek primátora Ivo Moravec.

Místa s položenou nástrahou budou vždy v blízkosti označena zápichovým nebo samolepícím štítkem. „Pouze opakovanými zákroky a vhodnou skladbou nástrahy dochází k potlačení růstu populace hlodavců a následnému snížení jejich výskytu,“ vysvětlil náměstek Moravec nutnost pravidelných deratizačních opatření.

 

zdroj: c-budejovice.cz

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x