Policejní perličky z linky 158

Jihočeský kraj – Co v letošním roce pobavilo policisty? Jihočeští policisté připravili desítku těch nejpodivnějších volání. 

Stalo se již tradicí, že policisté zveřejňují perličky ze služby jako silvestrovské zpestření, jinak pravidelně vážných policejních svodek. Za letošní rok vybrali desítku těch nejpodivnějších volání.

foto ilustrační / foto: pexels.com

V lednu přijali policisté na lince 158 volaní od muže z Písku, že měl nehodu na jízdním kole a zraněnou hlavu. Z hovoru nakonec vyplynulo, že nehoda byla před několika lety a muži při operaci po nehodě do hlavy umístili nahrávací a sledovací elektroniku. Díky této technologii vidí a odhaluje konspirativní trestnou činnost. Hlasy v hlavě mu také říkají, co všechno má sledovat. Muž nebyl podle hlasu ani rozrušený, ani agresivní, policisté jej proto odkázali na lékařskou pomoc s tím, že lékaři nejlépe odhalí co má v hlavě za „techniku“ a pomůžou mu.

V únoru se na linku 158 dovolala starší žena z Českobudějovicka, že ona i její matka jsou v bytě vystavovány pronikajícímu záření, které jim tělo zahřívá na 38 stupňů. Těla jim pak vibrují a vyzařují teplo. Největší zahřátí pociťují v křesle s kožešinami u akumulačních kamen, po policistech žádají účinnou pomoc. Policisté ženám doporučili konzultaci s odborníky z ČVUT a toto řešení ženy nakonec uklidnilo.

V březnu volal z Českého Krumlova mladý muž s tím, že si domů nastěhoval přítelkyni a ona nechce odejít. Policistům bylo divné, proč volá k této věci policii a muž nakonec přiznal, že přítelkyně je velmi náruživá, je u něho už měsíc a každý den požaduje sex,  když jí nevyhoví, tak je agresivní. Než se policisté „rozpočítali“, kdo si pro takovouto kočku zajede, muž volal, že přítelkyně už konečně, konečněJ odešla.

V jedno dubnové odpoledne volal všímavý řidič, že jede kolem Slavče, na poli jsou zaparkovaná dvě vozidla a v lese řádí kopáči vltavínů, dokonce mají ti drzouni v jamách čerpadla. Na místo vyjeli policisté, rozmístili se tak, aby nemohli kopáči utéct a provedli zátah. No, nakonec zjistili, že sami majitelé pozemku upravují terén, právě poničený nelegálními kopáči.

Únos na Slovensko zaměstnal budějovické policisty i slovenské kolegy koncem dubna. Na linku 158 volala paní, že její kamarádce unesla nějaká banda syna, toho teď vězní někde na Slovensku v nějaké vesnici, asi mu vyhrožují, protože se mu dovolala na mobilní telefon a slyší spousta křiku. Unesený pracuje u nějaké rozvážkové služby, takže měl u sebe možná peníze a proto ho unesli. Policisté provedli šetření k lokalizaci uneseného, požádali o pomoc a pátrání slovenské kolegy a nakonec muže u Prešova v pořádku vypátrali. Zjistili, že muž při rozvážce zboží potkal v Českých Budějovicích Romy ze Slovenska, které tam odvezl za příbuznými a zároveň se zúčastnil bujaré oslavy v jedné z vesnic u Prešova. Když telefonoval s matkou, tak jí vysvětloval, že nemůže domů, protože oslava bude trvat několik dnů a dřív s ním nikdo neodjede, no a už byl „únos“ na světě. 

V květnu se na linku 158 dovolala mladá žena, policistům tvrdila, že přijímá telepatické signály a je následovnicí Hitlera a musí nám tuto informaci předat. Ostatní ženy na ní nyní telepaticky útočí. Policisté následně zjistili, že žena volá z oddělení psychiatrie. Po radě, aby signály také telepaticky odrážela, se žena uklidnila a sestřičky z oddělení zajistily další péči.

V červnu vyjížděli táborští policisté na únos koťat. Kočka se majitelům okotila a koťata přenesla k sousedům, ti vrátili kočku a koťata si prý chtějí nechat. Vše si nakonec sousedi vyříkali i bez pomoci policistů. Ti mají totiž opravdu jiné úkoly.

V srpnu před půlnocí volal policisty muž z Protivína, že je napaden a zraněn na noze. Na udanou adresu vyjeli policisté i záchranáři. Ke svému překvapení zjistili, že útočnicí je koza. Muž i jeho žena byli značně pod vlivem alkoholu, muž byl navíc skutečně zraněn na noze, záchranáři tak zajistili jeho ošetření. Nicméně co tato podnapilá dvojice doma s kozou prováděla, zůstalo záhadou. Domýšlet si můžeme cokoliv.

V říjnu volala na pomoc policisty žena z Trhosvinenska, do bytu jí oknem skočil cizí chlap, strhl záclonu, má jen slipy a tričko, krvácí a vykřikuje žalmy. Po příjezdu na místo museli agresivního muže zpacifikovat policisté. Muž při ošetření záchranáři byl značně dezorientovaný, jde údajně z Tábora a pronásledují jej vlci. Záchranáři skutečně potvrdili, že muž má nohy samý puchýř a poraněné, absolvoval určitě několik desítek kilometrů.

Na závěr něco z rybářské latiny. V listopadu oznámil z Písku muž, že mu při rybolovu ukradla ryba prut. Žádá, aby to policisté vyšetřili a rybu potrestali. Podle hlasu bylo zřejmé, že se tento nešikovný rybář uklidňuje alkoholem a svěřuje se se svým neštěstím celé hospodě. Policisté mu tak poradili, aby se mu jeho posluchači složili na nový prut. Pro trestnou výpravu na kapra totiž evidentně nejsou v kondici.

 

zdroj: Policie ČR

728x90

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x