Potyčku před barem museli ukončit strážníci

České Budějovice – Potyčku před jedním z nočních podniků v centru města museli v neděli nad ránem ukončit zásahem strážníci českobudějovické městské policie. Do řešení celého incidentu se přitom vložil další svědek. Na řadu musely přijít donucovací prostředky a služební pouta. Účastníkům potyčky hrozí za přestupek proti občanskému soužití pokuta až 30 tisíc korun.

foto: Městská policie České Budějovice

V neděli 18. února spatřil operátor městského kamerového systému na křižovatce Biskupské a Radniční ulice ostrou potyčku dvou mužů. V té chvíli již na místo mířila hlídka městské policie, která okamžitě ruční vyřizování účtů ukončila. Když strážníci začali zjišťovat důvod sporu, do jednání se vložil další svědek.

Ten začal narušovat zákrok strážníků, a přitom se snažil napadnout dalšího přítomného muže. Strážníci mu v tom museli zabránit až použitím donucovacích prostředků a nasazením služebních pout. Jak se ukázalo, dotyčný ani nebyl aktérem původního incidentu. Poškozeným byl však jeho dvaadvacetiletý kamarád, který označil za útočníka muže stojícího vedle něj. Dvaadvacetiletý útočník se strážníky snažil přesvědčit, že se pouze bránil. Kde je pravda, bude předmětem dalšího šetření příslušného správního orgánu.

Autor: Mgr. Věra Školková

 

zdroj: Městská policie České Budějovice

Sdílejte

Líbí
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x