Poznáváte zloděje? Ukradli počítače za 250 000 korun

České Budějovice – Do prodejny se dostali pomocí beranidla.

Policisté z obvodního oddělení v Lišově pátrají od neděle 4. října po třech neznámých pachatelích, kteří se dopustili trestného činu krádeže a poškození cizí věci. 

 

K události došlo v době od 02:24 do 02:28 hodiny v provozovně Superlevnapc. Objekt je umístěn na adrese Trocnovská č.p. 660 v Ledenicích. Policistům se podařilo získat kamerový záznam, který mapuje akci pachatelů, kteří skutečně během několika málo minut napáchali poškozené společnosti škodu ve výši 270 000 korun. K objektu přijeli vozidlem černé barvy, pravděpodobně se jedná o automobil značky VW Golf s přelepenou SPZ. Tři muži vystoupili z vozidla, byli maskováni kuklami na obličeji. Aby se do provozovny dostali, použili nejspíš podomácku vyrobené beranidlo. Jeden z pachatelů byl ještě vybaven sekyrkou. Rozbili skleněnou výplň vstupních dveří provozovny a následně začali krást. Odnesli si dvě destíky repasovaných počítačů a notebooků v hodnotě 250 000 korun a navíc způsobili škodu na zařízení provozovny ve výši 20 000 korun. Poté z místa činu odjeli. V případě prokázání viny hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na pět let. 

Ze záběrů je patrné, že se jedná o 3 muže pravděpodobně ve středním věku. Jeden z nich měl v době spáchání skutku oblečené maskáčové kalhoty, triko, bundu neurčité barvy a sportovní boty značky Nike. Další z mužů měl světlou bundu a tmavší kalhoty, třetí pachatel měl pravděpodobně černé kalhoty a černou bundu, na hlavě měl kšiltovku. 

Policisté žádají veřejnost a případné svědky o spolupráci při objasnění tohoto trestného činu. Pokud jste si v inkriminované době všimli podezřelého pohybu v okolí prodejny Superlevnapc v Ledenicích, máte ve svém automobilu umístěnou autokameru, která mohla vozidlo pravděpodobně značky VW Golf někde v okolí místa činu zachytit, případně poznáváte pachatele, které zaznamenala bezpečnostní kamera, kontaktujte, prosím, policisty na telefonním čísle 974 226 740 nebo přímo na lince 158.

 

zdroj: policie.cz

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x