Před zraky strážníků ukradl jízdní kolo, ti ho po krátkém pronásledování dopadli

Podezřelý pohyb u odstaveného jízdního kola zaujal ve čtvrtek nad ránem hlídku městské policie při kontrole Lannovy třídy. Po několika vteřinách bylo jasné, že se jedná o krádež v přímém přenosu. Strážníci pachatele po krátkém pronásledování dostihli a předali ho do rukou policistů i s přestřiženým zámkem.

foto: MP České Budějovice

Ve čtvrtek 6. dubna v půl druhé ráno prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost na Lannově třídě. Strážníci náhle spatřili muže pohybujícího se v blízkosti odstaveného kola před jedním z domů. Další sled událostí vzal rychlý spád. Muž totiž náhle popadl kolo, nasedl a rychle šlápl do pedálů. Hlídka městské policie ho začala okamžitě pronásledovat Nádražní ulicí a Rudolfovskou třídou až do ulice U Smaltovny, kde muž odhodil kolo a utíkal směrem do kolejiště.
Pronásledování pokračovalo až zpět na Rudolfovskou třídu, kde ho zastavila další hlídka městské policie. Jedenadvacetiletý muž z Prachaticka přiznal, že si chtěl jízdní kolo ponechat. Strážníci u něj nalezli přeštípnutý zámek jízdního kola a štípací kleště. Celý případ si převzali k dalšímu šeření policisté z Obvodního oddělení Policie ČR – město.
 

zdroj: MP České Budějovice

Sdílejte

Líbí
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x