Při nehodě sanitky zemřela pacientka, druhý člověk je zraněný

Dnes ráno před půl 8 nezi obcemi Chlum a Volary havarovala sanitka dopravní zdravotní služby, která převážela dva pacienty. Převážená žena zemřela, druhý pacient je lehce zraněn. Nehodu vyšetřují prachatičtí policisté, doprava na místě je kyvadlově řízena.

foto ilustrační

Operátoři záchranné služby přijali informaci o nehodě krátce před půl osmou ráno. Podle prvních informací se jednalo o sanitní vozidlo Dopravní zdravotní služby vezoucí dva pacienty. 

Kromě policistů na místo vyrazily i tři posádky Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.

Při příjezdu na místo nalezli záchranáři ve vozidle dopravní sanitky zaklíněné dva pacienty. Čtyřiaosmdesátiletá žena bohužel nejevila známky života, utrpěla závažná poranění hlavy neslučitelná se životem a zasahující lékař tak mohl pouze konstatovat její smrt. Druhý stejně starý pacient utrpěl lehká poranění horní končetiny a trupu. Po poskytnutí nezbytné neodkladné péče byl transportován na úrazové oddělení do prachatické nemocnice. Řidič vozidla vyvázl bez fyzických zranění. Záchranáři ho s těžkou posttraumatickou stresovou reakcí převezli do téže nemocnice.

 

 

zdroj: policie.cz

Sdílejte

Napsat komentář