Primátorka pozdravila mistra světa

Nejlepším kajakářem planety se letos stal Jakub Krejčí a primátorka Dagmar Škodová Parmová vysekla závodníkovi, budějckému rodákovi, obří poklonu.

„Jste borec, úplně největší na světě! K tomu není co dodat. Máte už tolik medailí, že by z toho mohla být solidní mozaika a dobře vím, že další vyhlédnutou je ta olympijská. Než ale v roce 2028 odstartují hry v Los Angeles, bude vaše sbírka cenných kovů určitě rozšířena, o tom vůbec nepochybuji," řekla s uznáním primátorka a zeptala se i na nedávný extrémní závod, kdy si Jakub vyběhl skokanský můstek v Liberci. „Bylo to 400 metrů s převýšením až 135 metrů a pak jste si dal ještě štafetu, to je tedy obdivuhodný výkon. Samozřejmě také vím, že po závodění jste řekl, že individuálně už ho nedáte nikdy, a tomu se vůbec nedivím,“ sdělila s úsměvem primátorka a popřála nejen Jakubovi, ale i jeho bráškovi Matějovi, který se také věnuje vodnímu slalomu, hodně závodnického i lidského štěstí a spokojenosti.

„Jakub slíbil, že mi po sezoně věnuje své soutěžní pádlo, tak předem moc děkuji a už teď se těším, protože nic podobného jsem ještě v životě nedostala,“ dodala Dagmar Škodová Parmová.