Projekty participativního rozpočtu obsadily náměstí

Až do konce října se zájemci mohou seznámit na náměstí Přemysla Otakara II. s celkem 27 schválenými projekty letošního ročníku participativního rozpočtu PRO Budějce. Výstava byla zahájena v pondělí 11. října.

foto: město České Budějovice
foto: město eské Budějovice

TRENDY svítidla

Přítomní se mohli setkat s navrhovateli projektů, odpovědnými náměstky primátora a klást dotazy, diskutovat či případně hned na místě i hlasovat pro nejlepší malý a velký projekt. Tento ročník rozpočtu může čerpat dokonce 10 milionů korun na realizaci. Hlasovat lze celý říjen také na www.probudejce.cz, kde jsou k dispozici i průběžné výsledky hlasování.

„Jsem rád, že do letošního ročníku poslali občané celkem 68 projektů, z nichž bylo hned 27 vyhodnoceno jako realizovatelných a pomohly by zlepšit život ve městě. Zapojili se lidé nejrůznějšího věku a zaměření, těší mě například iniciativa studentů i maminek na mateřské dovolené. Projekty se týkají většinou zlepšení sportovního a relaxačního vyžití, zkrášlení prostředí některých částí města a myslelo se i na pejsky,“ řekl 1. náměstek primátora Juraj Thoma.

zdroj: město České Budějovice

TRENDY svítidla

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x