PUTOVNÍ FESTIVAL ENERGIE PRO KULTURU

Hudebně divadelní festival na podporu regionální kultury a gastro služeb odstartoval poslední červencový týden a bude putovat až do poloviny září.
 
Putovní festival Energie pro kulturu bude po 12 letních večerů postupně navštěvovat 6 měst celé České republiky. Nabídne divadlo, špičkovou akrobacii, mnohé hudební hvězdy na pódiu a nekonečně hvězd nad hlavou, a to vše pro diváky zdarma.
Do Budějc zavítá třeba i Meky Žbirka.

Umělecká scéna šesti měst zažije vždy ve čtvrtek a v pátek divadelní a artistická představení a koncerty pod širým nebem. Energie pro kulturu proteče křížem krážem celou republikou, od 30. července v Kadani, přes Třebíč, Hradec Králové, České Budějovice, Ostravu až po Liberec, kde se 11.9.2020 zastaví.
 
V každém městě vyroste mobilní stage pro 300 lidí. Ta bude ve čtvrtek patřit akrobacii a divadlu a v pátek hudbě. Stálými vystupujícími festivalu budou novocirkusáci Cirk La Putyka a kapela Kašpárek v rohlíku. Tyto dva soubory mohou vidět návštěvníci v každé ze zastávek festivalu.
 
Čtvrteční program se bude věnovat divadlu a akrobatickému umění. Divadelní odpoledne vždy zahájí místní herecký soubor a následovat bude představení DYNAMO KABARET v podání Cirk La Putyka, které vzniklo exkluzivně pro tento festival. Soubor Cirk La Putyka připravil i odpolední akrobatické workshopy pro děti do 15 let. Vystoupí divadelní soubory Naoko, Tři grácie, Divadlo tří, Baumann&Henderson, Aréna a Herecké studio divadla F.X.Šaldy.
 
Páteční program bude zahajovat Kašpárek v rohlíku, následovat bude hudební host, spjatý s místem konání a poté zahraje hlavní hvězda programu.
Štafetový kolík hlavní hudební hvězdy festivalu si budou předávat Aneta Langerová, MIG 21, Anna K, Meky Žbirka a finišovat budou Tata Bojs. Dále zahrají Hotpants, Kucharski, Vesna, Deaf Heart, David Stypka a Jakub Děkan.
 
Pojízdné pódium poslouží i jako galerie. Na vnějších stěnách hlediště budou k vidění fotografie Milana Bureše a Milana Jaroše s názvem “Život za koronaviru” a obrázky ilustrátorů “Umění za koronaviru” pořízené a nakreslené v době nouzového stavu.
 
Nebude chybět ani zóna s občerstvením, kde v několika stáncích dostanou prostor nabídnout své virem pozastavené služby místí kavárníci a restauratéři.  
 
Putovní festival Energie pro kulturu spojil síly s Nadací ČEZ a na místě konání bude v relax zóně ČEZ možnost vyšlapat na kole podporu pro lokální neziskovou organizaci.
 
Vstupné je zdarma.
 
Termíny a program festivalu Energie pro kulturu:
 
30.7.2020 – 31.7.2020 – KADAŇ / NAOKO/ CIRK LA PUTYKA
KAŠPÁREK V ROHLÍKU / HOTPANTS / ANETA LANGEROVÁ
Pod Hradbami, náplavka Maxipsa Fíka
 
6.8.2020 –   7.8.2020 – TŘEBÍČ  / TŘI GRÁCIE / CIRK LA PUTYKA
KAŠPÁREK V ROHLÍKU / KUCHARSKI / MIG 21
Podzámecká niva
 
13.8.2020 – 14.8.2020 – HRADEC KRÁLOVÉ / DIVADLO TŘÍ / CIRK LA PUTYKA
KAŠPÁREK V ROHLÍKU / VESNA / ANNA K.
Žižkovy sady
 
27.8.2020 – 28.8.2020 – ČESKÉ BUDĚJOVICE / BAUMANN&HENDERSON / CIRK LA PUTYKA KAŠPÁREK V ROHLÍKU / DEAF HEART / MEKY ŽBIRKA
Sokolský ostrov
 
3.9.2020 –   4.9.2020 – OSTRAVA / ARÉNA / CIRK LA PUTYKA
KAŠPÁREK V ROHLÍKU / DAVID STYPKA / ANETA LANGEROVÁ
Dolní oblast Vítkovice
 
10.9.2020 – 11.9.2020 – LIBEREC / HERECKÉ  STUDIO DIVALDA F. X. ŠALDY / CIRK LA PUTYKA
KAŠPÁREK V ROHLÍKU / JAKUB DĚKAN / TATABOJS
Náměstní Dr. Edvarda Beneše

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x