Radary v Českém Krumlově začnou fungovat začátkem prázdnin. K měřeným úsekům se přidá Budějovická

Na třech silničních úsecích v Českém Krumlově budou od příštího týdne opět zprovozněna zařízení pro měření rychlosti. Město tím navazuje na provoz radarů v loňském roce, který se prokázal jako efektivní nástroj pro zklidňování dopravy. Ve sledovaných úsecích se totiž překračuje rychlost často.

V těchto dnech se dokončuje instalace měřičů rychlosti. Měřené úseky zbývá geodeticky zaměřit, obnovit datové spojení a systém otestovat. Celý systém bude spuštěn v pondělí 3. července

foto: Město Český Krumlov

Měření se týká nejvytíženějších úseků – na Chvalšinské, Objížďkové a nově Budějovické ulice. V těchto úsecích se dříve překračovala povolená rychlost velmi často, neukáznění řidiči ohrožovali ostatní účastníky provozu, a právě radary napomohly tento nešvar odstranit a vedly ke zklidnění a zlepšení plynulosti dopravy.

„Zároveň bude měřicí zařízení sloužit ke sběru dopravních dat, která jsou nezbytná pro další vyhodnocování a plánování rozvoje a udržitelnosti dopravní infrastruktury,“ říká starosta Alexandr Nogrády.

Ve všech třech měřených úsecích včetně nově sledovaného úseku v Budějovické ulici bude od počátku měření stanovena nejvyšší dovolená rychlost 50 km/h. K této rychlosti se pro účely měření a prokázání přestupku bude, stejně jako v předchozí etapě měření, připočítávat 5 km/h a zároveň tolerance 3 km/h.

„Na principu měření se nic nemění. Při vjezdu do měřeného úseku je sejmut a uložen čas vjezdu automobilu. Automobil je klasicky identifikován podle státní registrační značky pomocí kamerového systému. Na konci úseku je automobil opětovně identifikován a sejmut čas výjezdu,“ říká Jan Sládek, vedoucí odboru dopravy.  Na základě rozdílu těchto dvou časů a známé délky úseku je spočítána průměrná rychlost. Měření bude probíhat v obou směrech jízdy a řidiči na ně budou včas upozorněni dopravním značením.

Záznam o přestupku se dostane od městské policie ke správnímu orgánu a přestupci bude zaslána výzva k uhrazení určené částky ve výši podle míry překročení nejvyšší dovolené rychlosti. Ta může dosahovat až 2 500 korun v závislosti na míře překročení rychlosti. Součástí výzvy bude rovněž odkaz na webové stránky, kde bude určitou dobu přestupcům umožněno zobrazení fotografie konkrétního vozidla zaznamenaného měřícím zařízením.

 

zdroj: Město Český Krumlov

Sdílejte

Líbí
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x