Rallye Křivonoska 2024 zavítá letos do Třeboně, Lišova nebo Borovan

Hluboká nad Vltavou – Českobudějovický ÚAMK a VETERAN CAR CLUB ČESKÉ BUDĚJOVICE pořádají dne 11. května 2024 již 53. ročník mezinárodní soutěže historických motocyklů a automobilů KŘIVONOSKA 2024.

V sobotu 11. května v 10.30 h startuje z kempu Křivonoska poblíž Hluboké nad Vltavou již 53. ročník mezinárodní soutěže historických motocyklů a automobilů. Rallye pořádá Veteran Car Club České Budějovice a Českobudějovický ÚAMK. 

foto: veterancarclubcb.cz
foto: veterancarclubcb.cz
foto: veterancarclubcb.cz

Soutěž pořádá Veteran Car Club České Budějovice, který byl založen v roce 1962, v roce 1970 se pak uskutečnil první ročník Veteran Rallye Křivonoska. Organizátorům se postupně podařilo dosáhnout vysoké popularity soutěže, dnes je Veteran Rallye oblíbená i mezi zahraničními účastníky. Pravidelně přijíždí posádky z Rakouska, Německa, Slovenska a Dánska. Měli jsme ale čest přivítat i účastníky z Polska, Francie, Anglie, Walesu a ostrova Man. Letos již máme přihlášky z Anglie, Dánska, Rakouska, Německa a Francie.

Startovat v rallye mohou stroje do roku výroby 1945. Letos je vypsána speciální kategorie pro stroje Harley-Davidson. V Česku má Harley-Davidson dlouholetou tradici, první pobočku zde založili právě před 100 lety, již v roce 1924. V soutěži startují stroje i více než sto let staré, například motocykly Laurin & Klement T.B. z roku 1901 a Torpedo 4 ½ z r. 1907, či automobily Autocar M8 Toneau z r. 1902, Oldsmobile 6C z r. 1904 nebo Renault VI(a) z roku 1905.

Trasa l. etapy povede přes Slověnice a Dunajovice do Třeboně, kde proběhne na Masarykovo náměstí a na nádvoří zámku výstava všech zúčastněných historických vozidel.  

Na náměstí v Třeboni je pak připraven atraktivní program. Soutěžící začnou přijíždět kolem jedenácté hodiny a náměstí a zámecké nádvoří bude zaplněné historickými motocykly a automobily až do 14:00, kdy začne komentovaný start druhé etapy. Vystupovat bude swingová kapela Dixie Outsiders a veřejnost se bude moci spontánně připojit ke dvojicím z taneční skupiny Budějovický swing a zatančit si v rytmu swingu. Při výstavě vozidel bude možno promluvit s majiteli a dozvědět se o strojích více.

Odevzdání jízdních karet proběhne ve Veteran Muzeu v Jílovicích a odtud budou veteráni pokračovat až do cílové roviny v Hluboké nad Vltavou, kam musí dorazit do 17.00.

Kromě cen v jednotlivých kategoriích vozidel bude vyhodnocen nejvzdálenější účastník, nejstarší vozidlo, nejlepší žena a absolutní vítěz. Oceněn bude také jezdec na motocyklu, který přijede po ose z nejvzdálenějšího místa. Jako tradičně je vypsána speciální cena Hujer team pro nejpočetnější tým.

 

Sdílejte

Líbí
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x