Rekonstrukce Strakonické ulice začala 10. července

Jihočeský kraj začal od 10. 7. 2023 do 20. 8. 2023 provádět rekonstrukci komunikace Strakonická v Českých Budějovicích v délce 345 m, a to od konce kruhové křižovatky s ulicí Husova až po sjezdy na silnice I. třídy I/20 a I/3. 

V rámci stavby dojde k rozšíření stávajících autobusových zálivů pro dva kloubové autobusy, prodloužení nástupiště a nasvětlení stávajícího přechodu pro chodce.  

foto: Budějce Zadarmo
foto: Budějce Zadarmo

Vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z nejvytíženějších komunikací ve městě, budou stavební práce rozděleny do 4 etap tak, aby byla zajištěna dopravní obslužnost území alespoň jedním jízdním pruhem v každém směru jízdy.

V rámci 1. etapy budou probíhat práce v pravých jízdních pruzích, na autobusových zastávkách a okolí. Již bude přesunuta autobusová zastávka a budou vybudovány provizorní chodníky. 

V rámci 2. etapy budou probíhat stavební práce v pravých jízdních pruzích, stále na zastávkách a u napojení na silnice I/3 a I/20

V rámci 3. etapy se stavební práce přesunou před okružní křižovatku a budou probíhat v pravém jízdním pruhu, rozšířené autobusové zastávky již budou v provozu 

V rámci 4. etapy se stavební práce přesunou před okružní křižovatku a budou probíhat v levém jízdním pruhu, rozšířené autobusové zastávky již budou v provozu.

Spoluinvestorem této stavby bude i Statutární město České Budějovice, které bude financovat opravu ulice Boreckého, přisvětlení přechodu pro chodce a světelné signalizační zařízení ve výši cca 2 mil. Kč. Zhotovitelem stavebních prací je firma STRABAG Silnice a.s., Praha. Jihočeský kraj budou stavební práce stát 14,2 mil. Kč. 

zdroj: Jihočeský kraj

Sdílejte

Líbí
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x