Rekordní přestup! Budějovický kanonýr míří do maďarského Ferencvárose!

Fotbalové Dynamo České Budějovice hlásí největší přestup klubové historie.

Nigerijský střelec Fortune Bassey se totiž v pondělí 17. ledna stal oficiální posilou maďarského klubu Ferencvárosi TC!

foto: Dynamo ČB

Fortune Bassey se stal kometou letošní sezony nejvyšší fotbalové ligy. Mladý nigerijský útočník se ve své první prvoligové sezoně velmi rychle propracoval do základní sestavy Dynama a podzim končil s bilancí devíti vstřelených branek v devatenácti zápasech. Právě díky tomu kolem něj začaly kroužit zájemci a jako nejvážnější se nakonec ukázal vedoucí tým maďarské ligy – Ferencváros Budapešť. „Máme velkou radost z toho, že se nám podařilo přestup dotáhnout do úspěšného konce. Tento přestup se zapsal do klubové historie, protože se jedná o transfer za nejvyšší částku. Pro nás je to jasný signál v tom, že pokud český nebo zahraniční hráč dokáže na sobě v našem klubu dobře pracovat, může se dočkat velkého přestupu. Fortymu přejeme do jeho další kariéry všechno nejlepší a moc mu děkujeme za služby, které v Dynamu odvedl,” říká sportovní ředitel klubu Tomáš Sivok.

Třiadvacetiletý nigerijský fotbalista se poprvé v České republice objevil v roce 2018, kdy přišel na zkoušku do B-týmu Bohemians Praha 1905. Následně se přes Olympii Radotín dostal až do Ústí nad Labem, odkud se vydal do Českých Budějovic. Na jaře loňského roku ještě hostoval v druholigové Vlašimi, od léta byl už nedílnou součástí A-týmu Dynama. Během svého působení na jihu Čech odehrál za první mužstvo Dynama celkem 39 zápasů, v nichž zaznamenal 12 branek. Vedle 25 ligových zápasů nastoupil také třikrát v MOL Cupu (s bilancí jedné vstřelené branky), dalších jedenáct startů a dvě vstřelené branky přidal v přípravných zápasech.

„Každý příběh má svůj konec. Nejprve bych chtěl poděkovat všem lidem z klubu, děkuji trenérům, hráčům a celému personálu. Měli jsme dobrá i špatná období, ale vždy jsme drželi spolu. Zároveň bych rád poděkoval fanouškům za úžasnou podporu, kterou mi vždy projevovali. Všem budu navždy vděčný,” napsal Fortune Bassey po přestupu na svém instagramovém účtu.

zdroj: Dynamo ČB

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x