Řidič nadrozměrného nákladu odmítl v Budějcích vážení, dostal pokutu 100.000 Kč

České Budějovice – Dopravní policisté na jihu Čech uložili první stotisícovou pokutu. 

 

foto: Policie ČR
foto: Policie ČR

I českobudějovičtí dopravní policisté využili novelizovaného zákona o pozemních komunikacích, který od ledna tohoto roku umožňuje policistům ukládat vyšší pokutu řidiči, který odmítne kontrolní vážení nákladního vozu a uložili dnes první pokutu v příkazním řízení ve výši 100 000 korun. Doposud byla maximální částka za odmítnutí vážení 30 000 korun.

Policisté prováděli dnes 2. února v dopoledních hodinách silniční kontrolu na silnici 1/34 v Českých Budějovicích a zastavili řidiče (48 let) soupravy s nadrozměrným nákladem. Ten jel ve směru z Českých Budějovich na Jindřichův Hradec. Policisté řidiče vyzvali, aby soupravu podrobil nízkorychlostnímu vážení, ten však jejich výzvu odmítl a na kontrolní váhu se soupravou nevjel, ačkoliv mu tuto povinnost ukládá zákon. 

Policisté tedy v souladu s novelou zákona uložili řidiči nejvyšší možnou pokutu jakou mohou policisté v příkazním řízení za odmítnutí vážení uložit.  Řidič s pokutou ve výši 100 000 korun souhlasil. Policisté budou v obdobných kontrolách i nadále pokračovat.

 

zdroj: Policie ČR

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x