Řidič ujížděl policejní hlídce a pak na Lidické havaroval.

České Budějovice – Řidič ujížděl policejní hlídce z obce Včelná na České Budějovice. Nereagoval na výzvu k zastavení, ujížděl do krajského města a pak havaroval. 

foto: Policie CR
foto: Police CR

Českobudějovičtí dopravní policisté od dnešních dopoledních hodin vyšetřují nehodu se zraněním na českobudějovické křižovatce ulici Lidická x L. M. Pařízka. Dle zjištěných skutečností pravděpodobně řidič (roč. 1983) osobního vozidla tovární značky Alfa Romeo při jízdě od obce Včelná na České Budějovice nereagoval na výzvu k zastavení a ujížděl do krajského města. V prostoru křižovatky Lidická x L. M. Pařízka se plně nevěnoval řízení a narazil do osobního tovární značky Volkswagen Golf. Poté narazil do vzrostlého stromu v ulici L. M. Pařízka. Vzhledem k tomu, že byl řidič ve vozidle zaklíněn, z vozu se začalo kouřit a dveře se nedali otevřít, přistoupili zasahující policisté k zákroku rozbití okénka, aby mohli zraněného řidiče včas vyprostit.

Poté ho předali do péče zdravotníků a hasiči případný požár vozidla lokalizovali.

Osádka druhého vozidla byla zkontrolována, naštěstí z nikdo z nich neutrpěl zranění.

Řidič alfy byl s lehkým zraněním převezen do zdravotnického zařízení, kde se podrobil testu na návykové látky s pozitivním výsledkem a následnému odběru biologického materiálu.

Policisté v této souvislosti budou prověřovat i to, že zajištěný muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel a vozidlo nesplňuje technické náležitosti provozu na pozemních komunikacích uvedl por. Bc. Milan Bajcura.

 
 

zdroj, foto:  Policie ČR

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x