Rozšíření parkovacích zón čeká veřejné projednání 26. a 28. ledna 2021

V roce 2020 dokončilo město České Budějovice druhou etapu rozšiřování „modrých“ zón, které přinesly regulaci počtu parkujících vozidel v severozápadní části města. Obecné důvody pro zavádění parkovacích opatření ve městě přiblížil náměstek primátora Viktor Lavička. 

 

foto: Město České Budějovice

„Zóny se zavádějí především kvůli usměrňování nadbytečné návštěvnické dopravy v přirozených centrech městských částí a v blízkosti tras městské hromadné dopravy, a to v takových časech, kdy je to nejvíce zapotřebí.“ 

Pro letošní rok připravuje město 3. etapu rozšíření parkovacích zón, která se týká jeho jižní části, tedy Havlíčkovy kolonie, oblasti ohraničené Lidickou třídou a ulicí Papírenská včetně přilehlých ulic. „I zde očekáváme, že zavedení modrých zón přinese v této lokalitě snížení intenzity dopravy a občanům, firmám a institucím zvýšení parkovacího komfortu. Ostatně tuto skutečnost potvrzují naše průzkumy a ohlasy z řad rezidentů v místech, kde jsou parkovací zóny již provozovány,“ zmínil náměstek Lavička.

Pro zapracování podstatných připomínek veřejnosti do projektu dalšího rozšíření zón připravilo město České Budějovice jeho veřejné projednání. To se s ohledem na současnou COVID situaci uskuteční pouze v online prostoru. „Ve dnech 26. a 28. ledna 2021 v době od 17:00 do 20:00 hodin bude možno průběh projednávání sledovat na YouTube kanálu statutárního města České Budějovice. Prostřednictvím webové služby Slido budou moci občané souběžně klást autorském týmu otázky týkající se projektu. Tato jednoduchá aplikace umožní zájemcům rovněž hlasovat o již položených otázkách. A pokud stejná otázka bude zajímat více sledujících, mohou ji hlasováním upřednostnit,“ představil způsob komunikace Viktor Lavička. Náměstek dále uvedl, že obyvatelům v dané lokalitě budou během tohoto týdne rozeslány vysvětlující dopisy s informacemi o záměrech a organizovaném veřejném projednání.

Pro zapracování podstatných připomínek veřejnosti do projektu rozšíření zón ve 3. etapě připravilo město České Budějovice jeho veřejné projednání. S ohledem na současnou COVID situaci není možné uskutečnit hromadné setkání více osob, a proto prezentace projektu a projednání proběhne v online prostoru. To se uskuteční 26. a 28. ledna 2021. V době od 17:00 do 20:00 hodin jej bude možno sledovat na YouTube kanálu Statutárního města České Budějovice. Otázky k projektu bude možno klást autorském týmu prostřednictvím webové služby Slido. Tato služba zájemcům umožňuje rovněž hlasovat o již položených otázkách. Pokud stejná otázka zajímá více sledujících, mohou ji hlasováním upřednostnit.

Odpovědi na často kladené dotazy (FAQ) k provozovanému parkovacímu systému ve městě jsou dostupné na portálu Parkování v Českých Budějovicích.

 

zdroj: Město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x