Rušil noční klid, nakonec rozbíjel lahve a postavil se strážníkům. Skončil v poutech.

Hlasitý projev dvou mužů, který v úterý nad ránem narušoval spánek místních obyvatel, skončil pro jednoho z nich zákrokem hlídky městské policie. Sedmadvacetiletý muž si nakonec vysloužil od strážníků služební pouta. Na své konto si navíc přičetl řadu přestupků. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

 

foto: Městská policie ČB

V úterý 26. září ve dvě hodiny ráno prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v ulici U Černé věže. Strážníci náhle uslyšeli hlasité zvuky vycházející z Náměstí Přemysla Otakara II. Jak následně zjistili, hlasy patřily dvěma mužům postávajícím před jedním z nočních podniků. Ti však nejprve nehodlali vzít strážce zákona vůbec na vědomí. Jednoho z mužů se mezitím ujala žena, která přislíbila jeho doprovod domů.

S druhým mužem však měli strážníci ještě plné ruce práce. Sedmadvacetiletý muž se sice po opakovaných výzvách vydal k odchodu, daleko však nedošel. Zastavil se před budovou radnice, kde se usídlil a nadále svým hlasitým projevem narušoval noční klid. S příchodem strážníků navíc začal rozbíjet skleněné lahve, které si odnášel sebou.

Další neuposlechnutí výzev pro něj skončilo použitím donucovacích prostředků a nasazením služebních pout. S dalším odmítnutím se strážníci setkali i na výzvu k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol. Strážníci muže nakonec po poučení o dalším postupu z místa propustili a dohlédli na jeho odchod. Sedmadvacetiletý muž se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku rušení nočního klidu, znečištění veřejného prostranství, neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci a přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.

zdroj: Městská policie České Budějovice

 

Sdílejte

Líbí
5 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x