Šijeme roušky pro nejstarší srdce v srdci Evropy!

.(Aktualizace 19.3.)

Nechceme jen nečinně přihlížet!

Chceme podat pomocnou ruku a prosíme tímto všechny naše kamarádky a známé, které jsou ŠVADLENKY, ať už šijí pro práci nebo zábavu, přečtěte si tuto výzvu, připojte se k nám a pojďme společně pomoci.

Švadlenky, jsme zavřené doma, otevřeme společně naše domácí tajné zásobárny látek, které schováváme před svými manželi :-), ukažme je světu a pojďme je společně zužitkovat na tu nejlepší možnou věc, kterou jsme kdy v životě ušily.

Veronika, jedna z nás, dnes oslovila místní instituce v Českých Budějovicích, které se starají o naše nejstarší občany, naše prarodiče, babičky a dědečky. A víte co se stalo, se slzami v očích děkovali za podanou pomocnou ruku.

Zatím šijeme pro tyto organizace: (seznam budeme aktualizovat)

⭕️ Ledax
⭕️ Domácí hospic sv. Veroniky
⭕️ Domov pro seniory Máj České Budějovice. příspěvková
organizace – zde je například na 180 izolovaných seniorů, centrum je bez jakékoli pomoci z venku.
⭕️ Senior servis CB Domácí zdravotní péče
⭕️ Alzheimer a Senior centrum České Budějovice
⭕️ Městská charita České Budějovice
⭕️ Hospic Prachatice

Pokud ještě máte chuť a elán, pokračujte dál, roušek je stále na všech místech nedostatek, i když určité skupiny roušky zajišťují, použití jednorázové roušky je několik hodin, dokud nebude potvrzený stav, že všichni, kteří roušky potřebují, roušky mají, pokračujeme❣️

BUDEME ŠÍT BAVLNĚNÉ ROUŠKY …

Pojďme společně šít bavlněné roušky, které před korona virem sice neochrání, ale velmi pomohou a jsou nutné při kontaktu pracovníku hospiců, domů pro seniory a dalších menších či větších institucí. Všichni víme, že naši nejstarší spoluobčané, naši prarodiče jsou nejrizikovější skupinou.

JDETE DO TOHO S NÁMI?

> Pak tedy … vhodná jsou bavlněná plátna, možnosti vhodného střihu je několik, ale ideálním je dvouvrstvá rouška s otvorem na horní straně, do kterého se dá vložit jednorázový kapesník nebo ubrousek, který se každý den vymění, případně skládaná rouška. Střihy přidáme do události.

> Rouška musí být pratelná minimálně na 60 C.

> Všechny roušky musí být před předávkou ošetřeny napařovací žehličkou.

POMÁHÁME ZDARMA …

Roušky, které šijeme pod výzvou #sijemerouskyprosrdceevropy, šijeme zcela ZDARMA. Na trhu se již objevily obchodnice s ušitými rouškami, chápeme to, každý se chce živit, nicméně my šijeme dobrovolně a pomáháme tam kde je třeba …

CO DALŠÍHO MŮŽETE UDĚLAT …

Obvolejte instituce ve vašem bydlišti, regionu, nabídněte pomoc a zveřejňujte na zdi této události ty místa, kde mají o roušky zájem. Tyto roušky možná nejsou vhodné do nemocnic, ale do již zmíněných institucí určitě, minimálně do doby, než stát zajistí kvalitní zdravotnické pomůcky.

Děkujeme všem za SDÍLENÍ TÉTO UDÁLOSTI … foťte vaše roušky a přidávejte na tuto stránku a na instagramu označujte #sijemerouskyprosrdceevropy

Všem nám přejeme zdraví, trpělivost a DĚKUJEME,

Petra a Veronika, České Budějovice

Více info v FB události ZDE:  https://www.facebook.com/events/499557327403839/

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x