VIDEO: Šílenec na drogách a za volantem. Chtěl zažít policejní honičku

České Budějovice – Včera krátce před půl osmou hodinou večer obdrželi operační důstojníci informaci o zběsilé jízdě řidiče Škody Octavie, který míří z ulice Lidická směr Český Krumlov, neuposlechl výzvy k zastavení a policistům ujíždí.

Během následujících čtyřiceti minut se do pátrání po vozidle zapojily hlídky českobudějovických policejních obvodních oddělení, oddělení hlídkové služby a dopravní policisté.

Zdroj: Pavel Vilímek

Řidič, vědom si velice dobře faktu, že po něm policisté pátrají a vyzývají k zastavení, toto nerespektuje a ujíždí dál.  Mezitím se na linku 158 obrací svědek, který oznamuje, že po Novohradské jede řidič ve Škodovce ve velké rychlosti a je nebezpečný pro okolí.  Jede směrem na Srubec, stačí projet Ledenicemi, Vranínem, Štěpánovicemi až do Lišova, kde se otáčí a míří zpět po silnici I/34  do Českých Budějovic.

Vysokou rychlostí, která místy přesahuje i 130 km/h, vjíždí na kruhový objezd, který projíždí jeho středem a míří na Rudolfovskou, kde způsobí dopravní nehodu, při které je lehce zraněn jen on, devětadvacetiletý muž, který následně policistům sdělí, že chtěl vyzkoušet jaké to je, když ho honí policisté, chtěl zažít ten adrenalin. I zkušeným policistům zůstává rozum stát nad tím, že dospělý člověk, riskuje nejen zdraví a život svůj, ale zejména těch dalších nevinných účastníků silničního provozu proto, aby zažil adrenalin. Policisté na místě zjistí, že má muž zadržený řidičský průkaz, a následně má také pozitivní test na drogy a putuje do policejní cely. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. 

zdroj, video: Policie.cz

Sdílejte

Líbí
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x