Služebna pro asistenty prevence kriminality na Máji změní adresu

Od roku 2013 sloužil nebytový prostor na adrese V. Volfa číslo 10 městské policii, konkrétně jako služebna pro asistenty prevence kriminality. „Bylo to na základě smlouvy se Stavebním bytovým družstvem. Nyní ale přišla výhodnější nabídka od Správy domů s.r.o. a dojde ke zřízení nové služebny jen o pár bloků dál, v ulici V. Volfa číslo 23,“ uvedl primátor Jiří Svoboda.

foto: město České Budějovice

TRENDY svítidla

Aktuálně v Českých Budějovicích působí šest asistentů prevence kriminality. „Asistenti znají místní prostředí a působí jako přirozené autority. Ve spolupráci s policií, městskou i státní a sociálními pracovníky se jim celkem daří eliminovat závadové chování. Jejich přítomnost v problémových částech města je vnímána pozitivně. Dohlížejí  například nad dodržováním veřejného pořádku, vandalismem, ale i nad řešením rodinných nebo sousedských sporů,“ dodává primátor.

Asistenti jsou průběžně proškolováni ze základů práva a psychologie, pravidelně také podstupují základní výcvik sebeobrany. Asistenty kontroluje a řídí pověřený strážník městské police, tzv. mentor asistentů prevence kriminality. 

Pravidelná činnost asistentů prevence kriminality zahrnuje především dohledy na dětských hřištích u základních škol, dohledy nad veřejným pořádkem, nočním klidem, vandalismem apod. formou hlídkové činnosti samostatně nebo spolu se strážníky městské policie. Přispívají též při řešení rodinných nebo sousedských sporů v zárodku, zvyšování pocitu bezpečí místních obyvatel, asistenci při návštěvách problémových rodin, atd.

         

zdroj, foto: město České Budějovice, MP České Budějovice

TRENDY svítidla

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x