Stezka čápa Vodňana

Stezka čápa Vodňana se nachází v docházkové vzdálenosti za městem v lesním parku Zátiší. Otevřena byla 4. října 2019 za velké účasti především dětí. Nenáročná naučná stezka čápa Vodňana v Zátiší po celkové délce stezky 440 metrů je osazeno 16 interaktivních zastavení. Návštěvníci se zde zábavnou formou dozví něco o historii Vodňan, o místní fauně a flóře a dále si připomenou některé významné osobnosti žijící ve Vodňanech.

TRENDY svítidla

Stezka má plno zábavných prvků pro děti, které je zároveň poučí o životě ptáků, ryb a dalších zvířat. Na konci stezky Vás čekají krásné výhledy na vodňanské rybníky a město.

Stezka čápa Vodňana je II. etapou realizace zpřístupněné veřejnosti v lesním parku v Zátiší. Tematicky je zaměřena na město Vodňany a okolí. Výtvarně se do realizace zapojil místní klub Vodňanských výtvarníků. Stezka má 16 zastavení, kde se může návštěvník dozvědět něco o místní flóře u zastavení Na louce, o fauně u zastavení U skokanů, o historii Vodňan u zastavení Na náměstí, o slavných osobnostech u zastavení U Příhody. Zároveň se může stát archeologem, letcem nebo divadelníkem.

Na realizaci se podílel tým vodňanských výtvarníků, kteří ztvárnili ideu úředníků. Na stezce se nachází několik autorsky zajímavých děl, jako jsou pryskyřicové stoly, létající Kudlička, lesní zvěř, ryby, hrníčky, Jan Zrzavý, které jsou citlivě osazeny k interaktivní výuce.

Druhá část stezky je tvořena laminátovými houbami v nadživotní velikosti, prolézačkami a hřištěm v kopci. Na několika místech najdete zajímavé stolečky a židle k občerstvení. Informační cedule s popisky jsou stručně napsané s malým úkolem na konci. Ze stezky je krásná vyhlídka na vodňanské rybníky a město.

 

TRENDY svítidla

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x