Strážníci odhalili jedenáctiletého záškoláka, jak pokuřuje cigaretu ukrytý za supermarketem

Jedenáctiletého chlapce kouřícího cigaretu za nákladovou rampou supermarketu v Suchém Vrbném načapali ve čtvrtek dopoledne strážníci českobudějovické městské policie. Jak se ukázalo, hoch se do školní lavice toho dne nechystal.

foto: MP České Budějovice

Ve čtvrtek 2. listopadu v devět hodin ráno prováděla hlídka městské policie ve spolupráci se zaměstnanci sociálního odboru magistrátu města hlídkovou činnost zaměřenou na vyhledávání osob bez domova. Při průjezdu Dobrovodskou ulicí strážníci náhle spatřili zjevně nezletilého chlapce, který postával u nákladové rampy zdejšího supermarketu s cigaretou v ruce.

Jak se později ukázalo, chlapec byl toho dne v ranních hodinách s jedním z rodičů u lékaře. Jenomže potom, co měl směřovat do školy, se rozhodl udělat si volný den. Strážníci za doprovodu sociálních pracovníků chlapce předali v místě bydliště do rukou jeho matky.

O události informovali i zaměstnance školy, kam jedenáctiletý chlapec dochází. Dalším šetřením případu se bude dále zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Autor: Mgr. Věra Školková

 
 

zdroj: MP České Budějovice

Sdílejte

Líbí
5 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x