Tragická nehoda na železnici u rybníka Bezdrev

České Budějovice – Život řidičky vyhasl v podvečer nedaleko rybníku Bezdrev. 

Dnes v podvečer po 18:00 hodině přijal operační důstojník Krajského řediteIství policie Jihočeského kraje oznámení z linky 112 o dopravní nehodě na železničním přejezdu u rybníku Bezdrev. Na místo byli okamžitě vyslání policisté z obvodního oddělení Hluboká nad Vltavou a jejich kolegové z českobudějovického dopravní inspektorátu.

foto: policie.cz

Po příjezdu na místo a ohledáním nehody zjistili, že ve směru od Bezdrevské bašty k dvoru Vondrov, zpod úrovně komunikace III/10582 vyjížděla řidička (48 let) s osobním vozidlem tovární značky BMW X6, kdy pravděpodobně přehlédla výstražné a zvukové zařízení železničního přejezdu P 1133 bez závor a vjela na přejezd v době, kdy přijížděla rychlíková vlaková souprava České Budějovice – Plzeň. Strojvůdce použil rychlobrzdu, ale střetu již nemohl zabránit a přední částí lokomotivy narazil do pravé části vozidla, které bylo odraženo o několik desítek metrů. Řidička vozidla na místě podlehla velmi těžkých zraněním neslučitelných se životem. Provoz na silnici i železniční trati byl zastaven do pozdních večerních hodin.

V rychlíku cestovalo více jak 70 osob, nikdo z nich nebyl zraněn. Způsobená škoda bude vyčíslena následně.

Za posledních 9 dnů se jedná o druhý střet na železnici – proto připomínáme na zvýšenou opatrnost při přejíždění železničních přejezdů!

 

zdroj: policie.cz

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x