Už tento pátek se otevře ve Stromovce občerstvení

První hosty obslouží nově otevřený stánek s občerstvením „Budka U tří ptáků“ v lesoparku Stromovka. „Otevře v pátek 14. května v 10 hodin. 

foto: U Tří Ptáků
foto: město České Budějovice
foto: U Tří Ptáků

Podle předpovědi počasí asi bude pršet, což je škoda, ale snad se to v nejbližších dnech zlepší a sluníčko bude lákat k procházce i k občerstvení. Na místě si lidé mohou koupit kávu, nápoje i něco k snědku,“ říká primátor Jiří Svoboda. Provozovatel bude půjčovat sportovní náčiní, třeba badminton, petang, míč nebo discgolf. K zakoupení budou také piknikové koše i suroviny na grilování, které je možné v těsné blízkosti stánku. Otevřeno bude každý den, od května do října vždy od 9 do 21 hodin, v pátek a v sobotu v létě i do 22 hodin.

„Jsem rád, že se Budějčáci dočkali a letošní léto už mohou stánek v parku využívat. Stromovka je oblíbeným místem relaxace a sportovních aktivit nejen místních. Provoz reflektuje ochranu životního prostředí. Samozřejmostí bude používání vratných kelímků, třídění odpadu nebo využití zbytků v kompostéru,“ zdůraznil náměstek primátora Tomáš Bouzek.

„První týden pojmeme jako zkušební provoz, kdy chceme zjistit, jestli naše nabídka lidem vyhovuje a o co se nejvíce zajímají. Určitě budeme prodávat pikador, zapečené panini a bagety, polévky a o víkendech budeme grilovat různé dobroty. V plánu máme také akce pro děti a rodiny. Co se týče piva, chtěli bychom mít vždy dvě značky, každý týden budeme nabízet jeden z místních lokálních pivovarů,“ přiblížil záměry nový provozovatel Petr Mitlehner. Právě jeho firmu vybrali městští radní z početné řady zájemců. Rozhodující byl nejvyšší měsíční nájem a hlavně atraktivní nabídka sortimentu a služeb.   

 

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
1
0
Would love your thoughts, please comment.x