V Českých Budějovicích začne sloužit nový sběrný dvůr

České Budějovice –  Nový sběrný dvůr se otevře od 23. června

Nový sběrný dvůr bude zprovozněn v areálu letiště Planá u Českých Budějovic, a to hned u jeho vstupu. Jedná se o čtvrté zařízení, v němž mohou Budějovičáci odevzdat odpad. Kapacita je dimenzovaná i pro občany okolních obcí. Zázemí sběrného dvora vybavila a zařídila společnost FCC České Budějovice, která jej také provozuje.

„Otevření sběrného dvora vychází z naší snahy rozšířit služby pro občany. Roky jsme o zprovoznění dalšího dvora usilovali. Jsme moc rádi, že se nakonec podařilo nalézt vhodný pozemek a dotáhnout vše do konce,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec.

foto: město České Budějovice
foto: město České Budějovice

Od 23. června tak budou mít lidé další možnost zbavit se zdarma nepotřebných věcí. Sběrný dvůr je určen pro odkládání vybraného tříděného odpadu z domácnosti i ze zahrad. Jedná se například o nábytek, koberce či sanitární keramiku, kovy, papír, sklo, kompozitní obaly, nebezpečné odpady, vyřazená elektrozařízení, jako třeba mikrovlnné trouby, PC nebo pračky či chladničky. Kompletní seznam je zveřejněn na webových stránkách společnosti FCC České Budějovice a magistrátu.

Další stabilní sběrné dvory jsou v ulici Dolní, Plynárenská a na Švábově Hrádku. Otevírací dobu mají všechny dvory stejnou, platit to bude i u nově otevřeného.

 

Otevírací doba:

duben – říjen
Po – Pá         8:00 – 20:00
So                 8:00 – 12:00
Ne                 8:00 – 11:00

listopad – březen
Po – Pá         8:00 – 18:00
So                 8:00 – 12:00
Ne                8.00 –  11:00

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x