V opravované ulici Jana Opletala přestane od pondělí 4. září jezdit MHD

Souvislá oprava povrchu ulice Jana Opletala v úseku od Branišovské až po přechod pro chodce v Oskara Nedbala začala 23. srpna. Provoz MHD tam byl umožněn. „Místním šetřením na podnět zhotovitele však bylo zjištěno, že na několika místech původního odfrézovaného povrchu jsou významné kaverny s propadem, což představuje významné bezpečnostní riziko.

foto: město České Budějovice

Navíc nelze předjímat další možný vývoj bez odstranění stávající konstrukce vozovky a provedení sanace poruch. Může se jednat třeba o historickou zátěž vlivem nekvalitně provedených zpětných zásypů rýh, nebo se na stavu mohly podepsat nedávné extrémní srážky. Vzniklou situaci na místě operativně prověřila akreditovaná laboratoř, která vzhledem ke stavu doporučila vyloučení provozu MHD v nejkratším možném termínu,“ uvedl náměstek primátorky Lubomír Bureš s tím, že komunikace bude od pondělí 4. září i pro MHD uzavřena, a to nejpozději do doby dokončení stavby, což je 3. října 2023. Snahou zhotovitele samozřejmě bude umožnění průjezdu MHD co nejdříve. Tato možnost nastane po dokončení obrusné vrstvy II. etapy.

Zároveň byly s Dopravním podnikem města zajištěny náhradní trasy. Konkrétně od 4. září při úplné uzavírce ulice Jana Opletala budou linky 3, 15, 45 a 53 od 0:00 hodin odkloněny po náhradní trase ulicemi Branišovská a Milady Horákové. Současně bude po dobu trvání stavebních prací obousměrně zrušena zastávka Šumava a na objízdné trase budou linky 3, 15, 45 a 53 obsluhovat náhradní zastávku Dubenská. „Všem občanům se omlouváme a doufáme, že situaci pochopí,“ dodává náměstek primátorky Lubomír Bureš.

 

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x