V pátek 21. 4. 2023 proběhne na našich silnicích dopravně bezpečnostní akce s názvem SPEED MARATHON. Máme pro vás seznam měřených úseků

Letošní Speed Marathon proběhne v pátek 21. dubna, a to na více než stovce míst po celém Česku. Do akce se zapojí jak policisté s mobilními radary, tak služební vozidla policie pro skrytý dohled, včetně nejnovějších policejních BMW řady 5, i policejní automobily v klasickém zbarvení.

foto: bezpecnecesty.cz
foto: bezpecnecesty.cz
foto: bezpecnecesty.cz
foto: bezpecnecesty.cz

Akce je zaměřena na dodržování stanovených rychlostních limitů, a to v obci i mimo obec. Policie České republiky na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu a vlastních vytipovaných rizikových lokalit bude provádět po celý den měření rychlosti.

Riziková místa pomáhala vybrat také veřejnost, letos hlasovalo téměř 43 000 lidí, což je o 7000 více než loni. Policisté dostali přes 7600 návrhů, kde nejčastěji dochází k porušování rychlosti. Následně vybrali celkem 995 lokalit, kde se bude dodržování předpisů kontrolovat.

Akce si klade za cíl podpořit bezpečnost na silnicích. Za první čtvrtletí řešili dopravní policisté přes 20 000 dopravních nehod, což je pokles oproti loňským téměř 22 000.

Široká veřejnost, měla možnost navrhnout Policii České republiky místa, která považuje za riziková, a to prostřednictvím webového portálu. 

https://www.bezpecnecesty.cz/cz/dopravni-informace-mapy/speedmarathon

Cílem dopravně bezpečnostních akcí je především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost na pozemních komunikacích. I z tohoto důvodů o akci předem informujeme. Cílem není odhalit co nejvíce přestupků, ale upozornit na rizika, která sebou nedodržování rychlosti přináší a má za následek každoročně tisíce  dopravních nehod a desítky zmařených lidských životů.

Seznam všech měřených úseků: 

SPEED MARATHON 2023

 
 

zdroj:  Policie CR, bezpecnecesty.cz

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x