V pátek začíná výstava Voda & civilizace

V pátek 7. srpna v 16 hodin se na náměstí Přemysla Otakara II. uskuteční vernisáž venkovní putovní výstavy na téma Voda & civilizace. 

Jedná se o expozici velkoformátových panelů s fotografiemi z celého světa včetně jihočeských zajímavostí, doplněných informacemi světově uznávaných vědců na téma významu klíčové životodárné tekutiny.

Celkem 25 panelů bude možné shlédnout až do 25. srpna i po setmění díky osvětlení alternativními zdroji. 

foto: c-budejovice.cz
foto: c-budejovice.cz

Komentovaná prohlídka výstavy s výkladem kurátora a spoluautora výstavy Miroslavem Bártou, prorektorem Univerzity Karlovy, začne v 16.30 hodin. 

V rámci této výstavy se uskuteční také Dny otevřených dveří na vodárenské věži s tematickou plavbou z přístaviště Sokolský ostrov. Lodě budou vyplouvat od 8. do 23. srpna vždy od středy do neděle v daných časech v 9,35 hodin, v 12,35 hodin a v 14,35  hodin. Plavba k přístavišti u vodárenské věže trvá přibližně 10 minut a je nutné si na ni předem rezervovat lodní lístky na www.cbsystem.cz(link is external). Pro snadný výstup a nástup do lodi byly u tohoto přístaviště vybudovány provizorní schody.

Výstavu Voda & civilizace pořádá Ministerstvo životního prostředí, statutární město České Budějovice a společnost Medialoque.

zdroj: c-budejovice.cz

foto: c-budejovice.cz

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x