V sobotu si mohou návštěvníci prohlédnout radnici zdarma

V sobotu 12. září se uskuteční další ročník Dnů evropského kulturního dědictví. Součástí programu jsou i bezplatné prohlídky českobudějovické radnice s kostýmovaným průvodcem.

Těchto hodinových prohlídek se uskuteční celkem šest vždy ve skupinách po 25 osobách. Kapacita je tak omezena a je lepší si místenky na prohlídku rezervovat včas a vyzvednout si je v Turistickém informačním centru předem, nejpozději do pátku 11. září do 14 hodin. Sraz pro všechny účastníky prohlídek je na radničním nádvoří.

foto: c-budejovice.cz

„Návštěvníci se seznámí s historií a stavebním vývojem radnice, uvidí obřadní síň s freskou Šalamounova soudu, originály soch ctností a otevře se jim nezvyklý výhled na náměstí ze střechy radnice. Jistě je stále mnoho občanů města, kteří radnici takto ještě nikdy neviděli a rádi je přivítáme,“ řekl primátor Jiří Svoboda.  

Vzhledem k mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví jsou návštěvníci vnitřních prostor radnice povinni mít zakryty dýchací cesty ochrannými prostředky a dodržovat doporučené odstupy. U vstupů do vnitřních prostor radnice jsou volně k dispozici dezinfekční prostředky na ruce. 

Bližší informace podá Turistické informační centrum na tel. 386 801 413. Aktuální informace k programu Dnů evropského kulturního dědictví v Českých Budějovicích najdete na www.kultur-kontakt.cz

Prohlídky se konají v 9:30, 10:30, 11:30, 13:30, 14:30 a v 15:30 hodin 

zdroj: c-budejovice.cz

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x