Vánoce přicházejí i do Budějc…

Na slavnostní rozsvícení vánočního stromu se všichni mohou těšit už v sobotu 26. listopadu v 16.30 hodin.

Ta atmosféra na náměstí bývá jedinečná. Připadá mi, že přítomní na chviličku zatají dech a když se strom rozsvítí, pustí hlasité emoce ven a užasnou. To se samozřejmě týká hlavně dětí. Je to radostná podívaná,“ říká primátorka Dagmar Škodová Parmová, která bude hojně navštěvované akci přihlížet společně s biskupem českobudějovické diecéze  Mons. Vlastimilem  Kročilem.

Další velmi očekávanou událostí je přílet anděla. „Po dvouleté odmlce způsobené pandemií covidu přichází velmi příznivá zpráva. Pondělní podvečer 5. prosince v 17.45 hodin opět přiletí obdivovaný anděl. Přípravy na jeho cestu z Černé věže právě vrcholí. Vítat ho bude křesťanská píseň Ave Maria v podání zpěvačky Zuzany Benešové a dětského pěveckého sboru Jitřenka. Andělská řeč s poselstvím Českým Budějovicím bude mít tentokrát novou podobu,“ prozrazuje primátorka s tím, že se letos bude znovu opakovat zdobení vánočních stromečků dětmi z mateřských škol na radničním nádvoří, kde se chystají také tradiční řemeslné trhy s hudbou a divadlem.

foto: město České Budějovice

V pátek 9. prosince kolem 15.30 hodin projde městem Zvonkový průvod. Výchozím místem bude Piaristické náměstí, odtud povede přes Sokolský ostrov, Radniční ulicí na náměstí Přemysla Otakara II., kde od 17.00 hodin začnou Vránkovy koledy. Své kouzlo mají i Vánoce na starém městě a staročeská ulička v Panské. Zájemci se tam mohou vydat v neděli 18. prosince. Lákadlem je samozřejmě i živý betlém. Divadelní  představení vychází z křesťanské tradice. Betlémský příběh pro celé rodiny bude odvyprávěn na náměstí Přemysla Otakara II. ve středu 21. prosince od 17.00 hodin.

Ve městě bude živo, ale já bych si dovolila připomenout, že adventní doba má především svůj duchovní obsah. Je to čas radostného očekávání, ztišení, pokání, setkávání i smíření. Adventus znamená latinsky příchod, a tak se na něj těšme,“ dodává primátorka Dagmar Škodová Parmová.

 

 

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x