VIDEO: Policisté pronásledovali vozidlo v pátrání, spolujezdec házel lahve po policejním voze

Jihočeský kraj – Spolujezdec na ně za jízdy házel skleněné láhve, vše zachytila kamera. 

Dopravní policisté z Oddělení silničního dohledu České Budějovice zažili při své službě v pátek 27. ledna adrenalinové chvíle, když několik kilometrů pronásledovali vozidlo, po kterém bylo vyhlášeno pátrání.

Celé akci předcházela silniční kontrola, při které stáli v obci Kamenný Újezd, když si všimli vozidla značky BMW 116d modré barvy, o němž dostali od operačního důstojníka informaci, že je v pátrání kvůli možnému spáchání trestné činnosti na Strakonicku.

Policejní záběry:

foto: Policie ČR

Záběry svědka:

Automobil chtěli zastavit, nicméně řidič nereagoval a pokračoval vysokou rychlostí směrem na Český Krumlov. Policisté se za ním okamžitě vydali. Během pronásledování, kdy použili výstražné zvukové zařízení, se jim podařilo vozidlo předjet, opakovaně dávali řidiči výzvu k zastavení, ten však vůbec nereagoval a opět začal policistům ujíždět.

Řidič pronásledovaného vozidla několikrát porušil pravidla silničního provozu, kdy například předjížděl na plné čáře. Opakovaně také najel kolem na silniční obrubník. Projeli centrem města Český Krumlov a zamířili směrem na Lipno. Před obcí Kájov začal náhle spolujezdec z ujíždějícího automobilu vyhazovat skleněné láhve na policejní vozidlo. Nejprve láhve házel přímo na auto, pak je rozbíjel o zem. Pravděpodobně chtěl na policejním vozidle poškodit pneumatiky.

Paradoxně právě jejich vozidlo, ve kterém ujížděli, náhle dostalo defekt pravého předního kola, který jim znemožnil pokračovat v další jízdě. Policisté také okamžitě zastavili a za použití hmatů a chvatů dva mladé muže cizí státní příslušnosti zadrželi. Protože mají s největší pravděpodobností na svědomí trestnou činnost v Německu, budou se jimi dále zabývat naši zahraniční kolegové.

Ujíždějící vozidlo se kromě policejní kamery podařilo natočit také posádce automobilu, která honičku zachytila nedaleko Štilce. Policisté děkují za zaslané záběry i za možnost jejich zveřejnění. 

 

zdroj: Policie ČR

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x