Vláda povolila farmářské trhy

Od pondělí 20. dubna bude možné pořádat farmářské trhy. Pořadatelé ale musí zajistit bezpečné rozestupy lidí a desinfekci. V úterý o tom rozhodla vláda.

„Znovuotevření farmářských trhů je důležité hlavně pro menší zemědělce, z nichž řada na farmářských trzích prodává většinu své produkce,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD).

Na trzích ale nebudou smět farmáři prodávat občerstvení, které je určené k okamžité konzumaci. U každého stánku bude muset být desinfekce na ruce. Prodejní stánky také budou muset být od sebe dostatečně vzdálené.

Za dodržování pravidel prodeje bude zodpovídat provozovatel farmářského trhu. Nesmí docházet zejména k porušování obecných pravidel přijatých vládou, například nepřiměřenému shlukování osob.

Vláda o otevření farmářských trhů rozhodla v úterý, a to na základě shody mezi ministerstvem zemědělství, ministerstvem průmyslu a obchodu a epidemiologů z ministerstva zdravotnictví.

Jde tak o další krok v postupném rozvolňování pravidel prodeje. Farmářské trhy vláda zavřela spolu s dalšími obchody v polovině března.

 

zdroj: novinky.cz

foto: unsplah.com

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x