Vratné kelímky bude město vyžadovat na svých akcích

Město pravidelně, s výjimkou letošního covidového roku, pořádá mnoho akcí, kde se prodávají nápoje. Odpad poté tvoří převážně plastové jednorázové kelímky.

„Vratné kelímky jsou šetrnější k prostředí a samozřejmě usnadňují i úklid. Před více než rokem jsme začali s postupným a spíše dobrovolnickým zaváděním „mytelných“ kelímků.

foto: FB Coffeonthego

Tomu ale musela  předcházet dohoda mezi organizátorem a provozovatelem akce, jejich výrobcem a dodavatelem. Prvním počinem byly vratné obaly v rámci středečních hudebních festivalů před K2, u občerstvení na Sokolském ostrově a ve vodáckém areálu v Českém Vrbném.

Naše ambice jsou ale větší, protože životní prostředí chceme zachovat v dobré kondici i pro děti našich dětí. Musíme se k němu chovat slušně a zodpovědně. A k těmto pravidlům patří i omezení odpadu. Proto budeme od dubna 2021 na všech kulturních, sportovních a dalších akcích města požadovat pouze vratné kelímky. To platí nejen pro jejich pořadatele, ale stejnou povinnost budou mít také nájemci městských pozemků ke konání akcí a smlouvy na předzahrádky,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec s tím, že většina dohod majitelů předzahrádek s městem, kdy se jim odpouští nájem kvůli pandemii koronaviru, je uzavřena do 31.3.2021. 

„Nebylo by vhodné měnit pravidla hry před jejich ukončením. Také chceme, aby podnikatelé či organizátoři akcí měli dostatek času na akceptaci našeho požadavku, který bude obsažen v nově uzavíraných smlouvách,“ dodává náměstek.  

 
 

zdroj: Město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x