Výsledky dopravně bezpečnostní akce v Jihočeském kraji

Jihočeský kraj – Dopravní policisté měřili rychlost na komunikacích. 

V uplynulém týdnu proběhla na území Jihočeského kraje dopravně bezpečnostní akce, pod názvem Rychlost. Cílem této akce bylo zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu s cílem snížení následků dopravních nehod v důsledku nedodržování ustanovení zákona o nejvyšší dovolené rychlosti jízdy v obcích a mimo ně.

foto: Policie CR
foto: Policie CR

Do akce se zapojilo více jak šest desítek dopravních policistů, jejichž vozidla jsou vybavena rychloměrem. Během stanovených dvou dnů zastavili a zkontrolovali bezmála 500 motorových vozidel, kdy u 255 řidičů zjistili přestupky v dopravě. Ve 180 případech se jednalo o porušení sledovaného přestupku. Ve 2 případech požili řidiči návykové látky. V 10 případech se buď řidiči nebo spolucestující nepřipoutali bezpečnostním pásem, ve 3 případech telefonovali za jízdy. Nemůžeme opomenout ani nevyhovující technický stav a to v 8 případech.

Například na silnici I/23 úseku mezi Jindřichovým Hradcem a Veselím nad Lužnicí několik řidičů jelo rychlostí jízdy k 120 km/h! Jedná se o komunikaci, kde jsou sice dlouhé rovinky, ale mnoho lesních úseků, kde lze předpokládat pohyb lesní zvěře a vyjíždění lesnických i zemědělských vozidel říká por. Bc. Milan Bajcura.

Policisté jak z dopravních, tak i pořádkové služby budou v následujících hodinách, dnech a týdnech v obdobných dopravně bezpečnostních akcích pokračovat.

zdroj: Policie ČR

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x