Zklidnění dopravy v centru Budějovic zrušil soud

Dopravní omezení pro zklidnění dopravy v historickém centru města zrušil Krajský soud v Českých Budějovicích. Projekt na úpravu parkování na náměstí a nový systém jednosměrek podle rozsudku nebyl správně připraven. Současná koalice proto teď bude muset vše vrátit do původního stavu, a to s platností už od 1. března 2023.

foto: město České Budějovice
foto: město České Budějovice
foměsto České Budějovice

„Bohužel celé to dopravní řešení v centru je pro řidiče nesrozumitelné a zmatečné. Soud rozhodl tak, že do 28. února nejpozději musíme vše vrátit do původního stavu. To znamená, že všechna ta opatření, která byla zavedená, se zruší,” řekl 1. náměstek primátorky Petr Maroš.

Omezení provozu v centru schválila bývalá rada města loni v lednu. Opatření se nelíbilo především místním podnikatelům, kteří se obávali, že přijdou o klientelu, ani řidičům, kteří si tudy v dopravní špičce mohli zkrátit cestu. Veřejného projednávání se tehdy ale nikdo z radních nezúčastnil.

Dopravou v centru města se bude nové vedení zabývat systematicky, a to zejména v návaznosti na plánované velké dopravní stavby.

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Chcete zanechat komentář?x