Budějckou stravenku pro lidi bez domova podpoří i město

Na webových stránkách www.darujme.cz  je pod českobudějovickou Městskou charitou odkaz na Budějckou stravenku.

„Věnovaných šedesát korun je darem pro lidi bez domova, kteří dobrovolně pomáhají s úklidem veřejných prostranství v našem městě. Za poslané peníze jsou nakoupeny stravenky a obdarovaní si za ně kupují jídlo. Jedna hodina úklidu rovná se jedna stravenka,“ vysvětluje náměstek primátora Ivo Moravec s tím, že více než žádoucí by bylo, kdyby tento projekt doprovázelo nejen získání určitých pracovních návyků, sebeúcty, ale třeba i naději na nový začátek v životě. 

 

 
Na jeho realizaci se spolupodílejí také místní Městská charita, jednotlivci, dobrovolníci, ale i firmy, například českobudějovická teplárna.
 
„Rada města schválila kofinancování projektu Budějcká stravenka ve výši 20 tisíc korun. Úklid je vždy v pondělí, ve středu a v pátek v lokalitách, kde je nepořádek. Už se uklízelo například v Háječku, na Lannově třídě, u vlakového nádraží, kolem garáží v Jírovcově ulici, na Mariánském náměstí, na Plzeňské i na Střeleckém ostrově. Za měsíc jde zhruba o 100 dobrovolnických hodin a rozdání asi 360 stravenek,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec.
 
 

zdroj: c-budejovice.cz

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x