Postup vakcinace následně nastínil Michal Šnorek, ředitel českobudějovické nemocnice, jejíž pracovníci provoz tzv. OČKA zajišťují: „Průměrný čas, který zde dotyčný stráví, se pohybuje kolem 45 minut. Na začátku projde koridory, jaké jsou například na letišti. Pokračuje registrací, kde je potřeba vyplnit dotazník. V případě, že bude jeho zdravotní stav v pořádku, dostane do dokumentu razítko a může pokračovat k samotnému očkování. Následně se ještě posadí na 30 minut do čekárny. Pokud jeho zdravotní stav v pořádku není, následuje konzultace s lékařem”. Šnorek zároveň zdůraznil, že otevírací doba OČKA bude flexibilní, dle dodávek vakcín. Požádal také veřejnost, aby se v očkovacím pavilonu chovala jako při návštěvě nemocnice. „Platí zde totiž standardní režimová opatření, jako v jakékoli jiné nemocniční ambulanci,“ dodal ředitel nemocnice.
Kuba připomněl, že zřízení českobudějovického OČKA trvalo od výkresu k jeho realizaci 14 dnů. „Nyní pokračujeme v přípravě vakcinačních center i v dalších šesti okresech. Do konce týdne bychom měli spustit zkušební provoz například i v Písku a Táboře. Podle odhadů by ostrý provoz pro veřejnost ve vakcinačních centrech na jihu Čech mohl začít v únoru. V Českých Budějovicích to však bude už zřejmě v tomto týdnu, pokud dorazí vakcíny,“ uvedl hejtman.
Jihočeský kraj pak připravuje i regionální noviny OČKO, které detailně popíší vše, co je nutné k očkování vědět. Jejich součástí by měly být i formuláře, které si mohou občané doma předvyplnit a zrychlit tak celý proces registrace.