Zloději v ZOO se pokusili vykrást prázdnou pokladnu

České Budějovice – Policisté pátrají po dvojici zlodějů, které zachytila kamera. 

Po dvojici zlodějů, kteří neobvyklým způsobem a bez vstupenek, navštívili Zoologickou zahradu v Hluboké nad Vltavou, pátrají policisté. Zloději se totiž pokusili vykrást pokladu zoologické zahrady, tu pokladnu, která je již několik týdnů zavřená. Opravdu velmi inteligentní nápad, vykrást pokladnu bez tržby. No a nebyl jediný.

Policisté zjistili, že dvojice zlodějů zachycená kamerami, měla v pondělí 11. ledna po čtvrté odpoledne vniknout  po ledu rybníka do zoologické zahrady. Mladíci se v zoo procházeli několik minut, neprohlíželi si výběhy, ani zvířata, ale pravděpodobně vyhlíželi co ukrást. Jak jinak si pracovníci zoo mají vysvětlit, že rozbili tubus, do kterého návštěvníci odhazují staré a nefunkční mobilní telefony. Možná si i nějakou tu nokii 3310 vzali.  

Pak se, opět pod kamerami, pokusili pomocí násady od koštěte vloupat do pokladny. Opravdu mudrci. Plastové okno koštěti odolalo. Tak vzali kámen a okno po několika pokusech rozbili. V prázdné pokladně nebylo co vzít a tak ze zoologické utekli, a to ještě před příjezdem bezpečnostní služby. Tak si možná ze svého lupu odnesli jen ty nefunkční telefony. Škodu však způsobili ve výši zhruba dvou desítek tisíc korun. Pokladna se totiž bude muset opravit.

Zanechali po sobě trochu spoušť a několik povedených fotografií. Udělali by tedy dobře, kdyby se policistům sami přihlásili na lince 158. Možná také mladíky na videu nebo fotografii někdo pozná, informace k jejich totožnosti přivítají policisté na lince 158.

Pokud si chtějí tito dva mladí zloději trochu napravit reputaci, mohou se také sami přihlásit přímo v zoologické zahradě. Budou mít tolik odvahy? Zatím se totiž moc nepředvedli.

zdroj, foto : Policie ČR

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x