Českobudějovičtí policisté odhalili pachatele vloupání do sklepů

České Budějovice – Zloděj v bytovém domě ničil a kradl, policisté už znají jeho totožnost. 

Českobudějovičtí policisté mají na kontě další objasněný případ, tentokrát z druhé poloviny června, kdy tehdy ještě neznámý pachatel v noci na 20. června vnikl za použití násilí do jednoho bytového domu v ulici Matice Školské v Českých Budějovicích.

Při vstupu do domu poškodil vstupní dvoukřídlé dveře několika vrypy v oblasti zámku. Poté se vydal do sklepních kójí. Postupně vypáčil kovové petlice u téměř desítky sklepů. Prohledal je a odcizil odtud mini elektrokolo, aku vrtačku s příslušenstvím, úhlovou brusku a také visací zámky.

Z kolárny domu pak odcizil dámské jízdní kolo, které bylo později nalezeno a vráceno majiteli. Celková škoda, kterou napáchal, dosáhla výše bezmála 32 000 korun. Policisté se případem intenzivně zabývali a díky výborně odvedené práci na místě činu se jim podařilo odhalit totožnost pachatele, je jím muž (39 let) z Českobudějovicka.

Je to známý recidivista, který má na svědomí i řadu další trestných činů. V tomto případě je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. 

 

zdroj: policie.cz

728x90

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x