O děti pracovníků IZS bude postaráno

Pro děti rodičů, kteří se z povahy své profese podílejí na zabezpečení činností plynoucí z krizové situace, vyčlenilo město České Budějovice dvě mateřské a dvě základní školy.

Ty budou zajišťovat péči dětem a žákům, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů veřejného zdraví, pracující v sociálních službách, jsou příslušníky ozbrojených sil a dalším, kteří se za současné situace nemohou o své děti starat.

Foto zdroj: zsmaj.cz

 „Mateřské školy jsou nadále v běžném provozu. Přesto máme určeny MŠ Sedmikráska a MŠ Karla Štěcha, v nichž by v případě potřeby učitelky o děti pečovaly. Ze základních škol již ZŠ Máj I poskytuje uvedenou péči a ZŠ Pohůrecká je na to organizačně a provozně připravena. Služba spočívá v hlídání dětí v režimu 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Nejedná se však o náhradu vzdělávání.

Dohled totiž zajišťují pracovníci družiny a vychovatelé, a to ve skupinách po nejvýše 15 dětech. Ti umožní žákům, aby se účastnili distanční výuky a plnili zadané úkoly. Pokud nedisponují vlastním zařízením, je jim umožněno vedle připojení na WIFI i využívání počítačů dané školy,“ upřesnil provozní podmínky určených škol primátor Jiří Svoboda. 

zdroj: c-budejovice.cz

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Chcete zanechat komentář?x