Českobudějovičtí strážníci vypátrali dva sprejery. Byli mladiství, a navíc pod vlivem alkoholu

Dva mladiství se v pátek večer rozhodli posilnit se alkoholem a pak se zabavit malováním nápisů na zeď přístřešku zastávky v Rožnově. Jejich jednání však mělo svědky. Přivolaní strážníci dvojici předali do rukou policistů.

foto: MP České Budějovice
foto: MP České Budějovice

V pátek 6. října v půl sedmé večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o dvojici mladíků, kteří právě posprejovali přístřešek zastávky autobusu v Rožnově. Ti však na příjezd strážníků nečekali a mezitím odjeli trolejbusem směrem do centra města. Hlídka městské policie dostihla vůz MHD na Lidické třídě. Strážníci procházející trolejbusem spatřili mladíky odpovídající popisu, kteří se rychle pokusili o unik. Ten se jim však nezdařil. Dvojice se k činu doznala a jeden z mladíků vytáhl z kapsy sprej odpovídající barvě nápisů na poškozeném přístřešku.

Jak se vzápětí ukázalo, vliv na jednání šestnáctiletého chlapce a jeho o rok mladšího kamaráda měl alkohol. Orientační dechová zkouška na alkohol totiž u nich ukázala více než 1 promile. Celý případ si k dalšímu šetření převzala přivolaná hlídka Policie ČR.

 
 

zdroj: MP České Budějovice

Sdílejte

Líbí
5 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x