Chtěl spáchat sebevraždu v živém vysílání na sociální síti

České Budějovice – Vysílání sledovaly desítky lidí, jeden mu svým oznámením na linku 158 možná zachránil život. 

V úterý kolem půl jedné v noci informoval operačního důstojníka na lince 158 mladý muž o tom, že sleduje živé vysílání na jedné z nejznámějších sociálních sítí, kde jeden z přátel, kterého sleduje, zahájil živé vysílání, ve kterém řekl, že chce spáchat sebevraždu. U sebe měl nůž, který po chvíli vyměil za sklo a začal se řezat v oblasti rukou.

Oznamovatel reagoval perfektně, neváhal, nečekal co se z vysílání dále vyvine a volal na 158, kde operačnímu řekl, kde muž  bydlí. Operační důstojník na místo ihned vyslal policisty z Oddělení hlídkové služby a kolegy z OOP Čtyři Dvory.

Hlídkaři byli na místě oznámení do pár minut. Mladý muž nereagoval na bouchání dveří, a tak se policisté rozhodli pro násilný vstup do obydlí. Z oznámení bylo jasné, že jde o zdraví a život. A také šlo, muže našli s poraněními na obou rukách a následně ho předali přivolaným záchranařům, kteří ho odvezli k dalšímu ošetření. Muž byl pod vlivem alkoholu a za jeho jednáním stojí pravděpodobně rozchod s dívkou. 

Policisté apelují na veřejnost. Všímejte si okolí i ve virtuálním prostředí. Nepodceňujte takovéto informace, nesledujte slepě co se z videí vyvine, ale reagujte! Díky mladíkovi, oznamovateli se policistům podařilo zabránit muži v jeho úmyslu. 

 

zdroj: Policie CR

728x90

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x