Dárci krve převzali ocenění z rukou primátorky

Pětatřicet zlatých medailí profesora Janského za 40 odběrů a třiačtyřicet stříbrných medailí za 20 odběrů si v úterý 21. února 2023 z Metropolu odnesli mnohonásobní dobrovolní dárci. „Dárcovství krve je opravdu obdivuhodný počin. Krev je nejcennější tekutinou na světě, protože zachraňuje lidské životy a i přes veškerý vědecký pokrok ji nelze ničím nahradit. Všech dárců, kteří takto nezištně pomáhají, si velmi vážím,“ řekla primátorka Dagmar Škodová Parmová.

foto: město České Budějovice
foto: město České Budějovice

Primář transfúzního oddělení českobudějovické nemocnice Vít Motáň velmi kvituje ochotu a vstřícnost dárců: „Za dar krve patří obrovské poděkování všem, kdo tvoří spolehlivé zázemí pro transfúzní službu a významnou měrou se tak podílejí na záchraně lidského života. Pomoc je to sice zdánlivě neviditelná, ale zásadní.”

Jihočeský kraj patří desítky let k těm dárcovsky nejstabilnějším. V Českých Budějovicích bylo vloni registrováno 17 651 odběrů plné krve, destiček a plazmy a přibylo 692 prvodárců. Celkem bylo v roce 2022 rozdáno 284 bronzových, 200 stříbrných a 150 zlatých Janského medailí.

 

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x