Drbákov – Albertovy skály

     Máme tady další ověřený tip na výlet. Je pravda, že je to z Budějc trochu z ruky, ale kdo má rád cestování, jistě nám dá za pravdu, že vzdálenost je pojem relativní. Drbákov – Albertovy skály. To je místo, kam se tentokrát podíváme.

     Jedná se o místo nad Slapskou přehradou a dokonce se pyšní titulem jedno z nejkrásnějších míst středního Povltaví. Aby ne, je to Národní přírodní rezervace. My jsme prošli trasu, která měla cca 7km. Jedná se o středně těžkou tůru, kde se místama setkáte se schody různého druhu, místama jsou i řetězy k přidržení se, ale nebojte – nejedná se o žádnou feratu. Určitě je trasa vhodné i pro děti – je zde naučná stezka informující o historii a současnosti tohoto území. Uvidíte krásná místa se skvostnými výhledy, strmé srázy, rozmanitou květenu – roste zde např. Tis červený.

     Je asi jedno jakým směrem se vydáte okruh absolvovat. Od parkoviště se vydáte po vyznačené cestě a na rozcestí se rozhodnete, zda do leva či do prava. Protože my jsme cestou lovili kešky, zvolili jsme cestu tomu doporučenou. Pokud budete mít štěstí jako my, nepotkáte zde téměř nikoho a užijete si krásy přírody na plno. Určitě doporučujeme.Takže do batůžku svačinu a Bon Voyage.

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x