Jihočeši doma uhájili tři body proti Kometě

Českobudějovičtí hokejisté si připsali druhou domácí výhru v řadě. V nedělním zápase na svém ledě přehráli brněnskou Kometu po poměrně hladkém průběhu. Motor se dostal do pohodlného vedení 4:0, brněnští hokejisté potom přidali a dotáhli se na dvoubrankový rozdíl, ale více zápas zkomplikovat nedokázali. Jáchym Kondelík se stal autorem dvou gólů, ke kterým přidal i asistenci.

Českobudějovičtí hráči vstoupili do utkání velmi aktivně. Již zkraje zápasu mohl skórovat Gulaš, jenže zblízka branky si na Furcha jen těsně nepřišel. Šancí následně bylo k vidění na obou stranách, jenže na první branku si diváci museli přece jen ještě počkat. Motor hrál paradoxně v oslabení, přesto se v šestnácté minutě poprvé trefil. Martin Beránek se dostal do samostatného úniku, šikovně si pohrál s Furchem a následně poslal kotouč přesně za jeho záda. Jihočeši mohli skórovat ještě jednou, pár sekund před odchodem do kabin, jenže brněnská defenziva si poradila a odklidila kotouč snad už z brankové čáry.

Druhé dějství začalo oproti tomu předchozímu rozvážněji, ale šance byly k vidění i tak. O srovnání se pokoušel Cingel, jenže na domácího Strmeně si nepřišel, ten si tak připsal důležitý zákrok. A naopak se znovu prosadil Motor, tentokrát v přesilové hře. Jáchym Kondelík si počkal na střelu od modré čáry, následně sebral kotouč a rychlou kličkou pak poslal za Furchova záda. Na domácí střídačce mohlo být o dvě minuty později ještě veseleji. Milan Gulaš ale neprocpal puk mezi betony tak, jak původně chtěl. Českobudějovické hráče to ovšem mrzet nemuselo. Jáchym Kondělík byl znovu tam, kde měl, a před brankou se z dorážky trefil přesně – 3:0.

Domácí se mohli radovat počtvrté, když Adam Kubík využil dobré přihrávky a pohotovou střelou zvýšil na čtyřbrankový rozdíl. Přikryl o pár minut později mohl přidat pátou branku Jihočechů, jenže jeho pokus se zastavil pouze o tyč. I Kometa i přes nepříznivý vývoj občasně zahrozila, těsně před polovinou periody musel nadvakrát zasahovat Strmeň. Opět za svá záda kotouč nepropustil a držel čisté konto. O to jej ale po minutě připravil Martin Zaťovič. Zkušený brněnský útočník si poradil a kotouč z dorážky poslal, kam bylo třeba. Hostující celek neskládal zbraně a záhy přidal druhou trefu, jmenovitě byl v zakončení přesný Lukáš Cingel. Hosté se pak dostali do laufu, ale další branku již nepřidali, a to ani při hře se šesti hráči v poli. V této herní situaci naopak Matěj Toman trefil odkrytou klec a upravil na konečných 5:2.

OHLASY PO ZÁPASU

Ladislav Čihák (Motor): “Chtěli jsme do utkání dobře vstoupit, což se nám také celkem povedlo. Měli jsme dobrý pohyb. Utkání nám sedlo, dávali jsme tzv. špinavé góly, ale takové v dnešním hokeji padají. Při propracovaných obranných systémech je těžké dávat hezké. Malinkou kaňkou byl inkasovaný gól na 4:1, soupeř se dostal na koně a přidal ještě jeden. Měli jsme i štěstí, skvěle zachytal Honza Strmeň. Jsme rádi, že se nám povedlo utkání před pauzou takhle zvládnout a bude se nám lépe pracovat.“

Jaroslav Modrý (Kometa): „Neměli jsme energii a tahali jsme za kratší konec. Přesto mohlo utkání vypadat jinak, kdybychom dali kontaktní gól. Domácí podržel v důležitých momentech gólman. Nebyli jsme produktivní, naopak soupeř dával špinavé góly z předbrankového prostoru. Ke konci jsme zápas alespoň zdramatizovali.“

zdroj: HC Motor