Letošní vánoční strom přivezou z Kaliště

Už několik let po sobě dokázal obhájit republikové prvenství nejkrásnější vánoční strom z Českých Budějovic.

foto: Martin Pešek
foto: město České Budějovice

„My jsme tady patrioti a samozřejmě vždycky z toho úspěchu máme obrovskou radost. Pokud bude anketa letos vyhlášena, věřím, že se Budějčáci opět aktivně zapojí. Asi třicet centimetrů vysokou jedličku vysadili před šedesáti lety prarodiče dárce pana Lukáše Medvece. A vyrostla z ní odhadem asi 18 metrů vysoká krasavice, k níž má rodina, ale i někteří sousedé silný citový vztah. A ten se ještě rozroste o další členy, až ji budeme zdobit a obdivovat na náměstí Přemysla Otakara II. Už se moc těším,“ říká primátorka Dagmar Škodová Parmová.  

Jedle se podle majitelů začala mírně naklánět do vozovky a s tím přišla obava, aby při silném větru na někoho nespadla a nezpůsobila tak více škody než užitku. „Také by mohlo dojít k poškození jejích kořenů při budoucí výstavbě vodovodu a kanalizace. Proto nás napadlo věnovat ji jako vánoční strom na českobudějovické náměstí, kde by dělala radost nejenom těm nejmenším obyvatelům, ale doufejme, že i všem návštěvníkům adventu,“ dodává Šárka Medvecová.

Krásně rostlou jedli přivezou z Kaliště pracovníci společnosti Lesy a rybníky města ČB na náměstí v pátek 17. listopadu.

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x