Koupací mola se postupně vrací na hladiny řek

V minulém týdnu začala postupná instalace koupacích mol na českobudějovických řekách, a to na stejná místa jako v minulé sezóně, kde se osvědčila.

Provoz je plánován do října, kdy musejí být z vodní hladiny odstraněna podle požadavku správce povodí. Dřevěná mola se stala vyhledávanou atrakcí.

Na Vltavě jsou u Meteoru, Lučního jezu, tenisových kurtů LTC ( bývalá Libra ) a v sousedství písečných pláží u Voříškova dvora. Další dvě mola na Malši plavci najdou nad Velkým a Malým jezem. 

foto: město České Budějovice

„Chceme oživit okolí řek a více využít potenciál, který nabízí poloha našeho města na jejich soutoku a vrátit se k tradici. Ostatně důraz na oživení nábřeží obou řek je jedním z opatření Strategického plánu města České Budějovice, které rozpracovala strategická studie Město a voda,“ říká první náměstek primátora Juraj Thoma.

V letošním roce jsou připraveny dvě novinky. Jedno koupací molo přibyde do místa pod bytovým komplexem Luční jez. „Bude ve stejném provedení jako jsou ostatní, stejně jako další novinka, kterou bude opalovací molo v lokalitě Malý jez v sousedství toho koupacího na pravém břehu řeky Malše,“ doplňuje náměstek primátora Ivo Moravec s tím, že bude usazeno na kotevních patkách na břehu a bude mít schůdky, které umožní pozvolný vlez přímo do vody. Dřevěná paluba o rozměrech  8 x 4 m poslouží k opalování i třeba k přátelskému posezení.

         

zdroj,foto: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x