Kulturní dům Slavie se bude brzy rekonstruovat

V pondělí 13. července schválila rada města vítězný návrh francouzského studia Chaix & Morel et Associés z šesti návrhů účastníků soutěžního dialogu Architektonické a projekční řešení  kulturního domu Slavie.

Do prvního kola se přihlásilo celkem 37 ateliérů z ČR i ze zahraničí, z nichž 33 splnilo veškeré podmínky.

foto: c-budejovice.cz
foto: c-budejovice.cz

Nová podoba počítá s dostavbou budovy směrem k Jihočeskému muzeu, čímž vznikne více prostoru pro nový hlavní sál s kapacitou až 600 míst pro rockový koncert nebo 350 sedících diváků, jevištěm pro 60 účinkujících. Sál bude otočen o 90 stupňů oproti současnému stavu. Moderní přístavbou dojde k propojení budovy s okolím směrem do města i k řece Malši a s letní scénou, a tak k celkovému oživení nábřeží řeky.

Kulturní dům nabídne celkem dva sály, restauraci a kavárnu. Kompletní návrhy budou představeny v září formou výstavy ve Slavii. Stavební práce by mohly začít v druhé polovině roku 2022 a vyjdou na 508 milionů korun včetně DPH. Radnice by mohla na samotnou stavbu získat z Evropské unie až 55 procent uznatelných nákladů. Pro správu a dramaturgii Slavie by měla vzniknout samostatná organizace.

zdroj: c-budejovice.cz

Sdílejte

Napsat komentář