Město chystá celoplošnou deratizaci

Účinnému boji proti zvýšenému výskytu hlodavců předcházelo sepsání obecně závazné vyhlášky. K jejímu znění se vyjádřili hygienici i další odborníci. „V pondělí 3. února bude předložena na jednání rady města a po případném připomínkování bude v konečném znění na programu zastupitelstva 17. února,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec.

 

 

Na území Budějovic se vyskytuje asi 4 až 5 hlodavců na jednoho obyvatele, což je kolem 400 000. K jejich eliminaci dochází ohniskovou deratizací dvakrát ročně, na jaře a na podzim. „Potkani se ale velice rychle množí a kvůli tomu jsou před člověkem pořád napřed. I proto je třeba spojit síly a společně proti nim zakročit.

Celoplošná deratizace počítá se součinností občanů! Město totiž může hlodavce hubit jenom na svých pozemcích, plochách či veřejných prostranstvích, ale ne v jednotlivých domácnostech a na soukromém majetku. Proto je třeba, aby si to lidé uvědomili a pomalu se na společné tažení proti potkanům začínali připravovat. Přesné instrukce obsahuje zmiňovaná vyhláška a my se její osvětě budeme samozřejmě náležitě věnovat,“ dodává náměstek.

 

zdroj: c-budejovice.cz

 

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x